O našich priateľoch a spoločníkoch

Aktuality

Klubová výstava v Zbraslavi 5.7.2013

Po úspešne zložených skúškach sme sa vybrali na výlet do Zbraslavi za Brnom na českú klubovú výstavu, pozrieť známych ľudí, psíkov a aj ukázať ako náš Arcon dospel a aký krásavec je z neho. Cesta bola úmorná, 31 stupňov, hustá premávka a tak sme si urobili aj 3-4 zastávky, aby sme to vôbec prežili-).

Na mieste v nám už známom areáli, sme si podvečer oddýchli, Arcon sa vybehal v svorke po cvičáku. V noci sme pospali včetci riadne unavení.

Ráno, kým ešte slnko nebolo vysoko a teplota znesiteľná, si znovu psíky zabehali, vybláznili sa.

Na výstave sa zišlo cca 35 zvierat, takže bolo čo pozerať, s kým sa porozprávať. Poobdivovali sme Aziru, majsterku ČR v agility, pozreli sme si Clea z vrhu po Ellen a Arzainovi. Bude to určite krásny pes.

Rozhodovala Mvdr. Ridarčíková. Nahlas, korektne, každému zvieraťu sa venovala dôsledne.

Náš Arcon skončil na prvom mieste v svojej kategórii šampiónov, v zapätí sa stal najkrajším psom. Po hodnotení sučiek sme sa zišli v záverečnom kruhu štyria, a Arcon po posúdení rozhodkyňou sa stal aj víťazom plemena – BOB.

Arcon zároveň týmto splnil podmienky na udelenie titulu šampióna českej republiky, čo si naozaj veĺmi ocenujeme. Takýto výsledok  sme naozaj nečakali a veľmi, veľmi sme sa tešili, lebo podľa nás tam bolo veľa krásnych ušľachtilých zvierat.

 

A hodnotenie nášho psa rozhodkyňou

 


Skúšky SVV1 dňa 22.6.2013

Po dlhej dobe tréningu prišiel dnes deň skúšok. Vstali sme so zmiešanými pocitmi a vedomím, že dnes nás vyskúša aj počasie. Bol jasný slnečný letný deň a teplota bola 31 stupňov.

V Kežmarku, kde sa skúšky konali majú naozaj krásny areál, ľudia aj psy sa tam môžu cítiť pohodlne.

Zrejme kvôli počasiu pár prihlásených nedošlo, takže sme boli len 4. Pán rozhodca bol taký ako si rozhodcu predstavujem ja. Korektný, presný, nahlas a jasne vysvetlil zrážky bodov, takže myslím si, že sa nik necátil ukrátený.

Arcon zvládol stopu, poslušnosť i obranu /78-81-93/, škoda toho počasia, ktoré ovplyvnilo stopu a poslušnosť, lebo na tom slnku bolo hádam aj 32-33 stupňov a psovi to už dosť vadilo.

Pred obranou sa nám ho podarilo schladiť v potoku a udržať v tieni, takže to šlo fajn.

Koniec dobrý – všetko dobré, ako sa vraví, takže sme domov šli vo vynikajúcej nálade a s pocitom víťazstva.

 

 

 


Champion International d’Exposition

Dnes je významný deň pre nás i Arcona. Po čase výstav, krásnych výletov prišiel poštou certifikát o udelení titulu „Champion  International d’Exposition“ z FCI z 2.5.2013.


Skúšky podľa IPO BH 17.5.2013

V tento krásny slnečný a takme letný deň sme vstali trochu nervózni. čakala nás jednoduchá skúška poslušnosti podľa BH IPO. Naštastie sa konala u nás v domácom klube KK Smižany, takže sme aspon nemuseli cetovať.

Zišlo sa nás tam 12 súťažiacich. Medzi nimi i jeden vicemajster sveta, takže sme vedeli, že latka bude vysoko.

Všetko šlo naštastie hladko a nečakane sme skončili na krásnom 4 mieste so ziskom krásnych 54 bodov.  Po vyhodnotení si ešte aj zlahka zacvičil Arcon trochu obranu, ako odmenu za pekný výkon.

Pridávame aj pár videí z akcie.

 

 


Šampión Poľska 28.11.2012

Tak po dlhom čakaní, konečne dnes došlo potvredenie o udelení šampióna Poľska.


Výstava Prešov 11.9.2011

Krásny jesenný deň. Výstava sa konala na futbalovom štadióne a nie ako po minulé roky v hale. Prostredie bolo fajn, málo miesta na parkovanie. Naša Eva robila zapisovateľku v kruhu 5, kde pomahala pri drobčekoch ako dogy, leonbergery, tosa a pod.
Beauceronov bolo málo, ale posudzovala ich príjemná pani z Holandska – Ten Cate Marion. Arcona zhodnotila fajn, pekný posudok. Prisúdila mu aj víťaza plemena BOB a Národného víťaza Slovenska. Potom sme čakali dosť dlho na záverečné súťaže. čas plynul pomaly, ale dosť ľudí sa pri nás pristavilo a vypytovali sa na plemeno nášho psa, jeho temperament a pod.
Vo finálových súťažiach Arcona vybrali do užšieho výberu, ale ďalej nepostúpil.
My sme však boli spokojní, pretože Arcon touto výstavou splnil podmienky na udelenie titulu grandšampióna SR. A tak cesta domov bola veselá, v nádhernom podvečeri dňa.

 


Výstava v Novom targu

Klasicky ráno Arcon okamžite zbadal, že sa niekam ide. Jeho aktivita a radosť nebrali konca. Len počasie a jeho predpoveď nevyzerali dobre. Mal byť tropický deň, čo bohužiaľ meteorológom vyšlo. Cez obed tam bolo na slnku aj cez 30 stupňov.
Ráno bola cesta skvelá, prázdne cesty a jasný deň. V Novom targu sme výstavisko – štadión našli okamžite. Mohli sme autom prísť až na 10 metrov od výstavného kruhu.Kým sme čakali na našu súťaž, bavili nás perfektné ukážky výcviku psov a hudba. Tak nám čas rýchlejšie utiekol.
Pani rozhodkyňa Mariola Siemik dlho neváhala a po predvedení Arcona mu hneď priznala titul a nakoniec aj víťaza plemena BOB. Tak sme v tom úpeku našli tieň a počkali sme na ďalšie súťaže.
Na naše prekvapenie pani rozhodkyňa Anna Kochan v súťaži víťazov 1 FCI skupiny postavila Arcona na 2 miesto. Bolo to skvelé a nečakané.
Naspať sme sa vracali uvarení, priškvarení, ale usmiati a veselí.
Atmosféra celej výstavy bola veľmi priateľská, ľudia sa pri nás pristavovali a bavili sme sa o psíkoch a rasách. Rozhodcovia boli usmiati, proste priateľská atmosféra.

Par foto na pamiatku:

Response code is 404


Klubová výstava Českého beauceron klubu Zbraslav 2011

Rovno z výstavy v Brne sme šli do Zbraslavi u Brna kde sa konala klubová výstava. Prihlásených bolo 44 zvierat. Tak sme sa tešili, že uvidíme známe tváre, zvieratá ktoré sme poznali v Jihlave o rok staršie, dospelejšie. Ubytovali sme sa rovno v areáli miestneho Kynologického klubu. Areál majú fakt veľkorysý, čistý a výborne vybavený.
Už večer sme posedeli so známymi a ich psíkmi. Psi sa úžasne vyblbli a my vyrozprávali do neskorého večera.
Nedeľa vyšla počasím skvele – nebolo horúco. Hneď zrána sa psíky spolu vybehali v atmosfére prípravy výstavy, ktorú organizovala pani Lucia Tančevová. Tá nám odovzdala prekrásny pohár a diplom za dosiahnutie titulu šampión českého beauceron klubu pre nášho Arcona, ktorý za nás prevzala v Červenej Stráni, kde sme sa nemohli zúčastniť výstavy. Mala to skutočne pekne pripravené a nám ostava len poďakovať jej za námahu, ktorú tomu obetovala.
A pomaly sa rozbehla výstava, keď dorazil pán rozhodca Krinke.
Najprv začínali psi. Naša kategória v ktorej bol Arcon bola skutočne skvele obsadená. Boli tam štyria šampióni ČR a náš Arcon piaty. Pán rozhodca Krinke počas celej výstavy posudzoval v kľude, pedantne, nechal si viackrát predviesť zvieratá v pohybe, ak sa rozhodol tak si nejaké drobnosti preveril aj hmatovo, postrehol a popísal aj skutočné malé (pre nás) rozdiely, nedostatky a taktiež prednosti jednotlivých psov a feniek. Za seba môžem konštatovať, že jeho predstava nášho plemena je mi blízka a v mnohom som s ním v duchu súhlasil.
Naša kategória začala. Posudzovanie trvalo dosť dlho. Nakoniec náš Arcon skončil ako prvý a naše nadšenie nemalo hraníc. V takej konkurencii sme si to fakt vážili a tá radosť bola o to väčšia.
Pokým sme to „strávili“, pozrel som si posudzovanie súk, triedu otvorenú a víťazov. Prvé 4 suky boli nádherné, typovo takmer zhodné. Bolo to skvelé vidieť tú krásu a ušľachtilosť spolu, mocť ich takto porovnať vedľa seba.
Po skončení posudzovania sa začali súťaže. V psoch sa pán rozhodca rozhodol robiť výber vyraďovacím spôsobom. Nakoniec sme ostali v kruhu dvaja. Po dlhom váhaní pána rozhodcu zvíťazil D’Roi de Matins de l’Abbé Rozier – krasny pes s vyraznym palenim.

Nakoniec sme ešte súťažili o najkrajší vrh spolu s bratom Arcona – Ariostom a sestrou Ashakou. Lucia -chovateľka – sa veľmi tešila z víťazstva v tejto kategórii spolu s nami.

Tento deň, príjemné kontakty s milovníkmi beauceronov ostanú medzi najkrajšími v našich spomienkach.

Videospomienka na kruh víťazov:

a na súťaž o najkrajšieho psa :

Pár pekných fotiek chronologicky s výsledkami


Výstava Intercanis Brno 25.6.2011

Veľká výstava, známe tváre a príjemný deň. Počasie tak akurát. Arcon vytešený a poplašený ako vždy. Celkovo bolo 22 zvierat. pán rozhodla Leoš Jančík posudzoval naozaj pedantne, neponáhľal sa a dal si záležať. A prejavilo sa to aj na počte celkovo zadaných titulov. Tie neboli udelené hneď v niekoľkých kategóriách. Našťastie sa náš Arcon pekne vystavil, aj keď z toho svojho poplašenia mu raz ušiel klus do mimochodu. Svoju kategóriu Arcon vyhral a súťaž o víťaza plemena pred ním vyhrala krásna 5-6 ročná fena. Bol to pre nás nečakane úspešný deň.
Stretli sme sa chovateľkou Luciou Tančevovou a aj s pani Černou, s pani Helenou Kratochvílovou, a príjemne porozprávali o všetkom možnom.
Po výstave sme zamierili do Zbraslavi, kde sme nocovali a čakala nás na druhý deň klubová výstava Českého beauceron klubu.

Foto spomienka na výstavu:

Response code is 404

Výstava Nitra 5.6.2011

Bol nádherný letný deň, samozrejme pre ľudí. Pre psíky to bol otras. Ešte zrána cesta autom bola fajn, jasno, prekrásna príroda a čerstvo. Ovšem v Nitre začalo slniečko prihrievať a teplota rástla. Arcon bol samozrejme cestou nadšený a celý čas vyčumoval z okna auta von a nevedel sa dočkať kedy konečne vyrazí.
Na výstave včetko prebiehalo ako má. Arcon sa krásne vystavil, a pán rozhodca Havelka ho pochválil a zadal mu titul. Nakoniec mu zadal aj víťaza plemena BOB. Boli sme nadšení, len mňa už teplota začínala zmáhať. Okolo 11 hodiny mi už v aute ukazoval teplomer 29-30 stupňov.
Tak sme sa vzhľadom k tomu rozhodli nečakať na súťaž o víťazov 1 FCI skupiny, nasadli sme hupkom do auta – zapli klimatizáciu a frčali domov.
Okrem počasia to bol samozrejme krásny deň.


Výstava v Banskej Bystrici

Upršaný deň, ale na výstave to celkom šlo, nejak sme nezmokli. Výstava bola spojená netradične s bonitáciou exteriéru zvierat, ktoré po ukončení šli na ďalšiu časť bonitácie – meranie a povahový test. Preto po dohode s výstavou beauceroni išli až poslední v našom súťažnom kruhu.
Zišlo sa celkovo 11 zvierat vo všetkých kategóriách.
Arcon sa predviedol výborne, a nakoniec mu p. rozhoda Bíroš prisúdil aj víťaza plemena – BOB. To sme fakt nečakali a neuveiteľne sme sa tešili.
Potom som šiel s Arconom na záverečné súťaže, kde ho v skupine víťazov 1 FCI pán rozhodca z Rakúska vybral do užšieho výberu, ale nakoniec za víťazov vybral iných.
Potom som sa už ponáhľal späť k nášmu kruhu, kde sme prevzali ocenenie za víťazsto v súťaži SBK – Pes roka 2010.
Neverili sme, že nedeľa bude pre nášho Arcona taký úspešný deň.

Videopamiatka:

Výstava Banská Bystrica 1.5.2011


Pes a suka roka SBK 2010

Mesiac apríl nám priniesol kopu radosti. V predchádzajúcom období sme prihlásili Arcona do súťaže Pes roka 2010 v slovenskom beauceon klube. Po splnení formálnych podmienok sme čakali. Nakoniec sme prekvapení a štastní prečítali že zvíťazil. Radosť bola dvojnásobná, lebo kamarátka Boulette zvíťazila tiež.
Takže na výstave v Banskej Bystrici 1.5. 2011 sa budú Arcon a Boulette tešiť z krásnych pohárov a my s našimi priateľmi z krásneho dňa pre nás všetkých.

Response code is 404

Výstava Victory dog show

Výstava v Bratislave

Arcon vždy tuší, ked´ sa niekam chystáme. Nebolo tomu inak ani v
sobotu 5. marca, ked´ otec otvoril auto  a Arconov chvost sa rozkrútil
závratnou rýchlosťou. A tak sme sa vydali z východu na západ. Cesta
bola úplne rovnaká ako každá s naším psíkom čiže ju skoro celú
premravčal. Dorazenie na miesto znamenalo pre mamku rutinné
záležitosti- nájdenie nášho stanovišta pri výstavnom kruhu a
zapísanie. Všetko prebehlo super len ten náš Arcon sa stále len vrtel
a krútil, všetko ho zaujímalo a všetko chcel vidieť, a tak sme sa báli
ako sa vystaví. Na počudovanie ked´ vošiel s otcom do kruhu, skrotol a
pekne stál tak ako to má byt´. V napätí sme čakali, čo povie pán
rozhodca ale na koniec sa nám jeho verdikt páčil, pretože Arcon dostal
všetky tituly, aké len mohol so slovami, že máme počkať na súťaž o
najlepšieho juniora v 1 skupine FCI. Kým sa súťaž začala, šli sme na prechádzku popri
Dunaji a Arcon bol šťastný, že sme boli všetci piati spolu. Boli sme
radi, že psíky z  FCI I skupiny išli ako prvé, lebo sme už boli unavení
a vedeli sme, že nás čaká dlhá cesta domov a vôbec sme nečakali, že by
sa mohol Arcon v tejto súťaži umiestniť. Ale čo sa malo stať sa stalo.
A pán rozhodca  vybral najprv do užšieho výberu a nakoniec aj
umiestnil na druhé miesto práve toho nášho psíka. Vidieť ho na stupni
víťazov a pocit, že aj jeho fotí veľa ľudí, bolo úplne super. Prevzali
sme krásnu modro- striebornú kokardu  a šli domov celí natešení.
Našťastie cestou domov bol Arcon natoľko unavený, že pokojne ležal a
nemravčal.
Response code is 404

Bonitácia

Bonitácia

Dňa 26.9.2010 sa Arcon Le Coeur Pur zúčastnil bonitácie v Slovenskom beauceron klube v Ivánke pri Dunaji.
Posudzovateľom exteriéru bol p. M. Dobák.
Rozhodcom pre povahovú časť bonitácie bol p. Ľ. Jaký.

Výsledný bonitačný kód je A/5/2G/X/I.

RTG-DBK A/A

V tento deň som vstala skôr ako v obyčajný deň. Bola som v BA na internáte. Hneď po prebudení som volala mamke, kde sú. Povedala že sú pred BA a že môžem vyraziť. KAM? Bol to ten deň, kedy mal náš psík Arcon bonitáciu v Ivanke pri Dunaji.

Myslela som si, že cesta bude fajn, lebo to nie je ďaleko, ale akonáhle som vystúpila v Ivanke skoro som sa rozplakala. Na neznámom mieste, nevedela som kam mám ísť pretože mamka ma navigovala cez mobil (nie je celkom dobrý navigátor) a navyše som bola sama. Počasie tiež nebolo skvelé, keďže popŕchalo a fúkal silný vietor. Ešte k tomu studený. Rozhodla som sa, že zastavím nejaké auto a opýtam sa na cestu. Našťastie som natrafila na milého pána, ktorý ma zviezol až ku rodičom a Arconovi.

To bolo radosti, keď som ich po dvoch týždňoch uvidela. Tešili sa rodičia a nemenej sa tešil aj Arcon. Skákal, oblizoval ma a samozrejme ma celú zablatil. Otec zobral vodítko, mamka termosku s kávou nejakú tú desiatu, Arconove dokumenty a vybrali sme sa na cvičisko, kde sa mala bonitácia konať. Prístup bol hrozný. Samé blato a mláky, no zvládli sme to a prišli sme.

Po zvítaní s osadenstvom cvičiska sa mohlo začať. Najskôr Arcona pomerali. Výšku, váhu, obvod hrudníka a parametre hlavy. Všetko mal v poriadku a nasledovalo posudzovanie exteriéru. Po ukážke chrupu, postavy a technike behu rozhodca skonštatoval, že Arcon spĺňa štandard plemena na výbornú. Jediné čo mu vytkol bol zlý skus predných zubov.

Nasledovala samotná bonitácia. Síce som nebola na TAN teste v ČR, ale hneď som vedela, že to bude veľmi odlišný test. Spočíval v socializácii psa, to znamená, aby pes nezaútočil bez príčiny na neznámeho človeka. Druhou disciplínou bola klasická streľba. Kde pes musí zareagovať na výstrel a nesmie sa zľaknúť. Náš psík reagoval priam ukážkovo. Tretiu časť som trochu nepochopila. Priviazali psa ku tyči, cudzí ľudia sa postavili do kruhu a pomaly ten kruh zmenšovali, až boli úplne okolo Arcona. Zatiaľ sa pán ( teda oco ) schoval a úlohou psa bolo nájsť ho. Ako inak, Arcon nesklamal a aj túto úlohu splnil na výbornú. Posledná časť bola už skôr skúška pracovného charakteru a síce šlo o záhryz do rukávu. Ale to oco s Arconom pravidelne a poctivo cvičil na cvičáku, tak s tým psík nemal absulútne žiadny problém.

Na konci bonitácie rozhodcovia a poradca chovu uznali Arcona do chovu a posúdili ho ako psa, ktorý spĺňa všetky typické znaky plemena, ako znaky exteriéru, tak aj znaky povahy. Mohli sme odísť so skvelým pocitom a s chovným Arconom.


Tan Test v Jihlave 16.4.2010

Tan Test

17.4. 2010 sa Arcon Le Coeur Pur zúčastnil v Jihlave Tan testu francúzskych rozhodcov – popis povahy – F. Maletras a rozhodca exteriéru – J. Anjoran s celkovým hodnotením VÝBORNÝ, a povahovým testom 10-10-9 bodov.


Česká klubová výstava v Jihlave 16.4.2010

Na výstavu v Jihlave sme sa veľmi tešili, aj keď sme mali malé srdiečka. Predsa len, konkurencia je veľká, ale zase je aj možnosť vidieď trend v chovateľstve, stretnutia a zoznámenia s veľmi zaujímavými ľuďmi a pod. Navyše, český beauceron klub si pozval na hodnotenie a rozhodovanie špičkových francúzskych rozhodcov pani Anjoran a pána Maletras.  Možnosť nechať si ohodnotiť našho miláčika u nich bola proste neodolateľná. Taktiež nás zaujímal ich názor na súčasný trend, pohľad na chov a podobne.

Presne v tej dobe bola obmedzená letecká premávka v Európe, pretože islandská sopka s nevysloviteľným menom sa rozhodla, že to skomplikuje. Napriek tomu, obetavosť a zodpovednosť francúzov bola skvelá.Sadli do auta a prifrčali o dosť neskôr, ale predsa. Nabúralo to harmonogram výstavy a tiež program mnohých prítomných. Ale aj tak, klobúk dolu, všetko vyšlo ako malo.

Počasie vyšlo celkom fajn. V sobotu pre zmenu časového plánu prišiel na rad Tan test pod vedením p. Maletrasa. Arcon bol skvelý. Získal 10-10-9 bodov a ten jeden bodík mu p. Maletras strhol v socializácii za to, že bol trochu nekoncentrovaný. Krátke video si možete pozrieť v článku Tan test v Jihlave.

V nedeľu nastala „hodina pravdy“ -). Pani Anjoran bola neskutočne (na naše pomery?) prísna, našla kopu drobných chýb na všetkých psíkoch a fenkách. Náš Arcon bol v medzitriede, aby nestál proti Arturovi – jeho súrodencovi.

Nakoniec Arcon skončil ako druhý, s hodnotením výborný , a navyše s titulom r.cac. Pani Anjoran dlho premýšľala o definitívnom poradí na prvých dvoch miestach v medzitriede. Nakoniec výstavy sa stal psík ktorý bol prvý v medzitriede aj klubovým víťazom.

A naša kamarátka Boulette, ktorá sa tiež zúčastnila dostala hodnotenie výborná. Tak sa cesta do Jihlavy a klubová výstava skončila pre nás vynikajúco. Arcon doma spal 12 hodín v kuse a myslím, že dodnes sa mu o tom snívajú farebné sny -)).

Kto by to chcel vidieť komplet tu je pomerne dlhé (15 minút) video z YouTube:


Výstava Brno 6.2.2010

Brno

Náš Arcon mal viac ako 1 rok, keď sme sa vybrali na výstavu do Brna. Cesta bola dlhá, ale prebehla v celku príjemne a večer pred výstavou sme dorazili do mesta, kde sme mali prespať u Arconovej chovateľky Lucie Tančevovej. Atmosféra v jej byte bola veselá, veď sa tam stretli Arconova mama Ellen a dvaja z jeho súrodencov. Ráno sme sa všetci spolu vychystali a šli do areálu výstaviska, meškali sme kvoli dlhej dopravnej zápche, veď to bola medzinárodná výstava psov. Arconov temperament sa ukázal hneď na začiatku. Kým ho Marta zapisovala a Peter šiel po výstavne obojky, na starosť našho kamaráta dostala Eva. Celý čas bol medzi tými všetkými psíkami kľudný a poslušne sedel, ale v sekunde ked zacítil blížiaceho sa Petra, od radosti sa rozbehol k nemu, ako o život a Evu, ktorá to nečakala ťahal za sebou  po zemi. Následokom Arconovho behu bolo, že Eva celý deň po areáli chodila s dierou na nohaviaciach na kolene a s boľavými dlaňami. Kedže sme prišli neskoro príprava pred samotným vystavovaním bola veľmi krátka, prečesali sme mu srsť, pripravili foťák, kameru a chvíla „CH“  mohla začať. Bolo vidieť, že poľskej pani  rozhodkyni sa veľmi páčil a dostal hned tri ocenenia a to V1, CAJC, a Najlepší mladý pes.

Všetci sme sa strašne tešili, ale najviac sa tešil Arcon, lebo za odmenu dostal jeden veľký rezeň. Vzali sme si ocenenia a čakala nás dlhá cesta domov. Boli sme unavení, ale obohatení o nové zážitky.


Výstava Kromeříž

Na výstavu sme šli dosť vystrašení, netušiac čo nás čaká. Ovšem pes si z toho nič nerobil, a bol celý vytešený, lebo cesta autom pre neho znamenala len samé nové pozitívne veci. Cesta ubehla v pohode, areál sme našli bez problémov. Musím uznať, že to tam majú urobené fakt veľmi pekne.

Na parkovisku sme sa povyťahovali z auta a rozhliadali okolo seba. Už dávno som nevidel tolko krásnych psov pokope. Darmo, klubové výstavy majú svoje kúzlo. Len som si hneď uvedomil, ako sme nášho krásavca vykrmili-).

Vystavovali sme v triede baby, a rozhodcovi sa náš Arcon veľmi páčil, zvlášť pochválil hlavu a výraz.

Tiež sme sa stretli s Luciou (p. Tančevová) a prešli si sôsob vystavenia a vo voľných chvíľach pokecali o všetkom možnom.

Pes skončil v triede baby ako veľmi nádejný 1 a tak späť sme šli spokojní, veselí a nadšení.

 


Nové časy.

Po rokoch, keď sme psíka nemali, ma rodina presvedčila, že je načase nájsť nového sploločníka, priateľa a pomocníka.

Po  hľadaní na internete, sme našli zapálenú chovateľku p. Luciu Tančevovú z Brna, ktorá mala k odberu ešte jedno šteniatko z posledného vrhu. Po pár mailoch, telefonátoch sme sa presvedčili, že ide o skúsenú chovateľku s rozhľadom a láskou k zvieratám.

Mne sa veľmi zapáčili rodičia šteniatok sučka Ellen z Husovy Tvrze a otec Apache .

Tak sme v marci 2009 vyrazili do Brna. Cesta do Brna bola otravná, cestou sme zažili zvláštny jav – snehovú búrku aj s pár bleskami. Našťastie to trvalo len pár kilákov, keď sme museli ísť len krokom.V Brne prebehlo všetko podľa plánu, šteniatko – náš Arcon si nás kompletne okamžite získalo.Cesta späť bola dosť dlha, museli sme často stáť, náš nový prírastok vracal hádam aj päťkrát. Potom však už zaspal na zadnom sedadle a spal až do nového domova.

Tak začali nové časy.